Основні відмінності сублімації від термотрансферу

всі Статті

Нанесення зображення на тканини, тверді поверхні та готовий одяг та сувеніри жива та цікава тема. Способів перенесення багато і кожен з них має свої технологічні можливості, обмеження по тиражу і кольоровості, характеристики кінцевого носія і взагалі переваги і недоліки. Можна розділити технології на дві групи: прямий друк на поверхні та за допомогою проміжного носія (спеціалізованого паперу або плівки).

Сублімаційне та трансферне перенесення відносяться до технологій, при яких перенесення зображення на тканину, кухоль або інший носій відбувається за допомогою спеціального носія.

Що таке термотрансфер

Технологія перенесення повнокольорового зображення (у тому числі фотографії) на неткані та ткані матеріали. Для виготовлення трансферу потрібен спеціальний двошаровий папір (паперова підкладка плюс тонкий шар термоплівки). Процес перенесеннятермотрансферунагадує перекладні картинки (були такі у дитинстві), але без використання води для відшарування плівки з картинкою від підкладки. Поетапно це виглядає так:

 1. Готуємо на комп'ютері у зручному графічному редакторі картинку, віддзеркалюємо її та друкуємо на звичайному принтері (лазерному чи струминному). Барвник утримується на спеціальному плівковому шарі. Під час друку на струменевому принтері перед перенесенням отриманий трансфер треба підсушити.
 2. Акуратно вирізаємо зображення по контуру, намагаючись залишати якнайменше білого паперу.
 3. Укладаємо картинкою вниз на поверхню, на яку хочемо перенести зображення, і притискаємо гарячим пресом. Під впливом температури тонка плівка з нанесеним зображенням відокремлюється від паперу-носія та припаюється до матеріалу.

термотрансфер

Важливо! При використанні технології термотрансферу плівка із зображенням залишається на поверхні матеріалу. Непрофарбована прозора плівка (на зображенні це білий колір) помітна на кінцевому виробі.

Що таке сублімація

Технологія також, як і термотрансфер, дозволяє переносити зображення на тканини та інші матеріали у фотоякості, але без плівки. Спеціалізований сублімаційний папір здатний не тільки утримувати барвник, але й ефективно віддавати поверхні виробу при нагріванні. Етапи сублімаційного перенесення схожі з термотрансферним.

 1. Підготовка дзеркального зображення та друк на струменевому принтері на спеціалізованому папері сублімаційним чорнилом.

 2. Вирізати зображення по контуру не треба, адже перенесеться лише фарба. За потреби обрізати зайвий папір, щоб не заважала.

 3. Прикладаємо картинку на виробі, при необхідності фіксуємо термоскотчем. Надсилаємо виріб під прес. У процесі нагрівання (як правило 190-200 С) барвник переходить у пароподібний стан і впроваджується у поверхню матеріалу. У процесі перенесення пігмент «оживляється» і кольори на кінцевому виробі стають яскравішими та насиченішими, ніж виглядали на папері.

Зображення, виконані методом сублімації, відрізняються яскравими кольорами та високою стійкістю під час експлуатації. Зображення практично не вицвітає (може поступово втрачати яскравість при тривалому впливі сонячних променів).

При необхідності сублімаційне перенесення, як і трансферний) можна зробити і звичайною побутовою праскою, але добитися 100% якості перенесення при цьому складно. Бажано, щоб підошва праски рівною частиною (без борозенок та отворів) закривала все зображення. В іншому випадку важко досягти рівномірної віддачі пігменту та достатньої насиченості. При професійному трансферному та сублімаційному перенесенні використовуються спеціальні преси, залежно від виду виробу: плоский, бейсболочний, кружечний, тарілковий або вакуумний.

Трансферне перенесення технологічно вважається простішим і менш вимогливим до поверхні переносу. Він не вимагає використання колірного калібрування принтера та спеціальних налаштувань. Сублімаційний друк потребує більш професійного підходу. Порівняльна таблиця сублімаційної та термотрансферної технологій друку.

 

Термотрансфер

Сублімація

Спосіб друку зображення.

Можливий друк на струменевих та лазерних принтерах.

Струменеві принтери.

Чорнило.

Використовуються стандартні тонери та чорнило.

Потрібне спеціальне сублімаційне чорнило.

Можливість перенесення на чорні поверхні.

Так із використанням спеціального паперу.

Ні

Можливість перенесення тканини.

Бавовна та синтетика.

Тільки синтетика (щонайменше 50% поліестеру).

Можливість перенесення на тверді поверхні.

Так. Поверхні повинні мати спеціальне полімерне покриття.

Перенесення на готову продукцію.

Тарілки, кухлі, брелоки та інші сувеніри. Усі вироби повинні мати спеціально підготовлену поверхню.

Розташування зображення

На виріб переноситься плівка із зображенням. Межі плівки та непрофарбовані частини малюнка помітні на кінцевому виробі.

Під дією температури переноситься тільки барвник, він «впаюється» у поверхню виробу. Сліду проміжного носія на виробі не залишається.

Якість зображення.

Фотоякість. Зображення знаходиться на поверхні і нестійке до стирання. Так футболки з цим способом нанесення витримують від 20 до 40 дбайливих прань (залежить від якості паперу та дотримання режиму приварювання), а кружки та тарілки не можна мити в посудомийній машині.

Фотокачество.Прокрашуються верхні шари матеріалу. Зображення довго зберігає яскраві кольори, стирається лише при пошкодженні поверхні. Футболки можна прати у звичайному режимі. Гуртки та тарілки без проблем миються в посудомийній машинці.

 • Попередня
  Брендування одягу як частина корпоративної культури компанії

  У сучасній корпоративній культурі уніформа одна із варіантів демонстрації стилю компанії (нарівні з візитними картками, різними видами реклами). Це не лише показує повагу до клієнтів, а й формує...

 • Наступна
  Чому важливе брендування компанії

  Сучасний ринок переповнений безліччю компаній, які постійно перебувають у боротьбі за клієнта. Всі компанії, що поважають себе, прагнуть подавати споживачам найбільш якісну продукцію та послуги,...